sierpień, 2022

12sierpień20:0021:00Spektakl „Alejchem szalom” w Lublińcu

Szczegóły wydarzenia

„Alejchem szalom” powraca na lubliniecki rynek❗️Zapraszamy 12 sierpnia o godz. 20.00

„Alejchem szalom” to wzruszający spektakl w reżyserii Agnieszki raj-Kubat, który opowiada losy rodziny żydowskiej i nawiązuje do życiorysu Edyty Stein ? To właśnie do Lublińca przyjeżdżała mała Edytka odwiedzać swoich dziadków. Chwile te upamiętnia rzeźba autorstwa Stanisława Kilareckiego usytuowana na rynku miejskim ? Tu znajduje się także Muzeum Edyty Stein oraz Sanktuarium pod jej wezwaniem. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę jej śmierci.

W spektaklu wezmą udział aktorzy Teatru po Pracy i Młodzieżowej Sceny Teatralnej MDK, a także zawodowi aktorzy: Krzysztof Korzeniowski i Agnieszka Raj-Kubat ? Piękna, żydowska muzyka na żywo to kolejny atut tej sztuki. Usłyszycie ją w wykonaniu bandu w składzie: Magdalena Stemarowicz, Kamil Adamczyk, Marcin Kita i Marek Sklarczyk.

▶️ Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.

(Piątek) 20:00 - 21:00