Miesiąc działania sekcji MDK – powstały pierwsze dzieła!

To już miesiąc działania sekcji MDK. W nieco przeorganizowanej przestrzeni, z nieco innymi zasadami, ale dzieje się! Korzystając więc z okazji – zaglądamy do pracowni artystycznych.

W tym roku szkolnym w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu uruchomionych zostało aż 35 grup dla dzieci i młodzieży oraz 7 grup dla dorosłych.  Nie ma wątpliwości, że odskoczni od codziennych zajęć, obostrzeń uczestnicy szukają właśnie w twórczości, w działaniach artystycznych.

Już po miesiącu działania pierwszym obrazem może pochwalić się pracowania malarstwa emocjonalnego. Emilka Dłubała i Emilka Onysek  – pod kierunkiem instruktorki Marzeny Zając – przygotowały obraz mamy-pandzi. Co ciekawe, prace nad obrazem rozpoczęły się już w poprzednim sezonie artystycznym – docelowo efekt prac miał być pokazany światu na majowym „Święcie Młodej Sztuki”. Prace jednak zostały przerwane przez zamknięcie wszelkich instytucji.

Kiedy Emilki wróciły do pracowni w ruch poszły szpachle, sznurki, farby, a nawet linorytnicze dłutka! W efekcie powstał pełen czułości obraz z pandami.

Uczestnicy zajęć z rękodzieła kreatywnego i animacji (zajęcia prowadzi Dorota Swat) zgłębiają historię sztuki współczesnej. Ta artystyczna przygoda rozpoczyna się od kubizmu. Kilka chwil rozmowy staje się wyjściem do zmierzenia się ze stylistyką. Na zajęciach rękodzieła powstały już kubistyczne portrety, a twórcy animacji rozpoczęli pracę nad „kubi-człekiem”. Efekty będziemy mogli zobaczyć już za kilka tygodni.

Odbywają się również zajęcia taneczne, teatralne, zajęcia z ceramiki i nauka języka japońskiego. Więcej o działaniach tych sekcji – wkrótce.