EMDEK po japońsku

18 października 2018- 10:00

Wyjątkowe spotkanie w Galerii pod Glinianym Aniołem – powitanie z Akemi Yasuhara, która spędzi z mieszkańcami Lublińca najbliższy rok, ucząc języka japońskiego oraz zwyczajów niezwykłego kraju, z którego pochodzi.

W trakcie rozmowy z Akemi, którą poprowadzi Mirosław Błaszczak, dowiemy się czym się różni japoński dom od polskiego, jak wygląda w środku i czy są jakieś szczególne tradycje związane z  domowym życiem japońskich mieszkańców.

W drugiej części spotkania rozmowa zejdzie na tematy różnic kulturowych Polski i Japonii oraz ich wpływu na życie codzienne. Dowiemy się jaki jest podział ról społecznych – czy takowy w ogóle jest obecny w codziennym życiu Japończyków; co jest dla nich ważne w życiu – jakie mają priorytety, podejście do pracy, obowiązków i wypoczynku.

18 października 2018