Nie przegap w sierpniu!

cz 01
pt 02
sb 03
nd 04
pn 05
wt 06
śr 07
cz 08
pt 09
sb 10
nd 11
pn 12
wt 13
śr 14
cz 15
pt 16
sb 17
nd 18
pn 19
wt 20
śr 21
cz 22
pt 23
sb 24
nd 25
pn 26
wt 27
śr 28
cz 29
pt 30
sb 31
logo
repertuar

Toy Story 4
23.08.2019 r.

godzina 10:00, 15:00, 17:30
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Toy Story 4
23.08.2019 r.

godzina 20:00
3D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

Dlaczego warto stawiać na kreatywność? O wakacyjnych zajęciach w MDK

„Dzieciaki były zachwycone zajęciami. Dziękujemy!” - to najlepsze, co pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu mogą usłyszeć od rodziców i opiekunów w czasie trwających „Wakacji z MDK”. Takich głosów było wiele. Czas na małe podsumowanie tego, co wydarzyło się już w to lato w lublinieckim domu kultury.

 

Kluczem do przygotowania zajęć w MDK jest różnorodność. Dlatego zarówno w czasie „Wakacji z MDK”, jak i przygotowywania innych zajęć dla najmłodszych pracownicy sięgają nie tylko do tradycyjnego malowania, rysowania, tańczenia, ale dużo, dużo dalej.

 

W  lipcu nie raz w czasie zajęć poruszany był temat przyrody i ekosystemu, odpowiedzialności za środowisko. Namacalnym efektem tych spotkań jest m.in. stojący przed Miejskim Domem Kultury domek dla owadów. Podjęta została tematyka osób z niepełnosprawnością – razem z Marcinem Grabińskim dzieci poznawały świat bez wzroku  i dowiedziały się też jak zachowywać się w obecności osoby niewidomej, jak jej pomagać. Takie doświadczenia zostają w głowie na dłużej niż czysta teoria.

O tym, że do podróżowania trzeba się przygotować i warto to robić świadomie dzieci przekonały się w czasie „wypraw” do Azji i Australii. Edukacja teatralna to już nie tylko oglądanie spektakli (tym razem wystąpił Teatr Chrząszcz w Trzcinie), ale też tworzenie narzędzi – kukiełek, mupetów – do własnego kreowania małych widowisk.  Na zajęciach w MDK dzieci uczą się szyć, tworzyć coś z niczego. Czasem pierwszy raz trzymają w ręce śrubokręt lub… trzepaczkę. Są zachęcane do wykorzystywania ścinków materiałów i sznurków. To wszystko ćwiczenie kreatywności, która – jak mówi Ken Robinson, mówca, doradca ds. systemów edukacji -  „jest obecnie w edukacji tak ważna jak umiejętność czytania i pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie.”

 

Zarówno w czasie wakacji, jak i ferii zimowych nie można narzekać na frekwencję w czasie warsztatów proponowanych przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu. Listy zapisów szybko się zapełniają, na zajęcia otwarte dzieci przyprowadzają swoje koleżanki i kolegów.  Rodzice i opiekunowie podają informację między sobą. Z oferty MDK korzystają również grupy zorganizowane.  To cieszy i jeszcze bardziej mobilizuje MDK do zapewniania atrakcyjnej oferty, która rozwijać będzie artystycznie i kulturalnie najmłodszych.  

 

W sierpniu kolejne wakacyjne zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Od września ruszają zajęcia w sekcjach. Warto śledzić stronę www.mdk.lubliniec.pl, by na bieżąco dowiadywać się o kreatywnych działaniach dla dzieci i młodzieży.

 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info