lipiec, 2023

27lipiec(lipiec 27)17:0017wrzesień(wrzesień 17)19:00Wystawa Malarstwa Katarzyny Kędzi

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac Katarzyny Kędzi pt. ,,Pouring – obrazy wylewane”. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 lipca 2023 roku o godzinie 17:00 na holu Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Katarzyna Kędzia jest absolwentką Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach z tytułem Technika Plastyka oraz absolwentką Uniwersytetu Humanisto-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, wydziału Pedagogicznym ze specjalizacją Pedagogika Opiekuńcza z Resocjalizacją. Od najmłodszych lat podejmowała próby malowania obrazów. W liceum plastycznym nauczyła się podstaw rysunku, rzeźby oraz malarstwa. Aby rozwijać swoje pasje i dzielić je z innymi, podjęła studia pedagogiczne. Szukając inspiracji i tworząc kolejne prace, Katarzyna poznała technikę jaką jest pouring. Z miejsca stała się ona jej konikiem i postanowiła rozwijać się w tym kierunku. Tajniki techniki zgłębiała sama obserwując żmudny proces prób mieszania farb, podłoży czy sposobu wylewania mediów. Cierpliwość jednak popłaciła i udało się w końcu uzyskać oczekiwany efekt. Stale stara się odkrywać pouring i doskonalić swoje umiejętności, nie unika prób eksperymentowania.

W obrębie zainteresowań młodej artystki leżą również ołówek, farba akwarelowa czy też prosty rapidograf. Chwilowe napływy weny utrwala w szkicownikach.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy, wstęp na wydarzenie bezpłatny!

Lipiec 27 (Czwartek) 17:00 - Wrzesień 17 (Niedziela) 19:00