listopad, 2022

02listopadCały dzień30Wystawa fotografii Daniela Dmitriewa

Szczegóły wydarzenia

Mgła pełna jest tajemnic. Ukrywa przed naszym wzrokiem kształty i sprawia, że często musimy stać się bardziej ostrożni. Niełatwo jest też ją uchwycić za pomocą aparatu. Ale Daniel Dmitriew to prawdziwy artysta i profesjonalista. Okiem jego obiektywu możemy podziwiać nostalgiczne zdjęcia naszego miasta. Zapraszamy na skwer im. gen. Wł. Sikorskiego przed MDK do oglądania nowej wystawy.

Daniel Dmitriew ma na swoim koncie wiele sukcesów. Za cykl „Życie z drugiej ręki” otrzymał pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie „Śląska Fotografia Prasowa najlepsze zdjęcia 2019 roku” oraz Nagrodę Specjalną im. Jana Suchana za cykl „Dżungla w Calais”. Pamiętamy jego piękną kolekcję fotografii Lublińca, które wykonał z wieży kościoła św. Mikołaja. Od lat Daniel Dmitriew współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Lublińcu, towarzysząc mu w ważnych wydarzeniach kulturalnych i utrwalając je na zdjęciach.

listopad 2 (środa) - 30 (środa)