sierpień, 2022

14sierpień20:0021:30Spektakl „Alejchem szalom” we Wrocławiu

Szczegóły wydarzenia

W roku obchodów 80. rocznicy śmierci Edyty Stein spektakl „Alejchem szalom” w reżyserii Agnieszki Raj-Kubat zostanie wystawiony we Wrocławiu.

U boku aktorów Teatru po Pracy wystąpią aktorzy Młodzieżowej sceny teatralnej. Pojawią się również zawodowi aktorzy: Agnieszka Raj-Kubat oraz Krzysztof Korzeniowski – aktor związany z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Fabuła sztuki okraszona jest żydowską muzyką i pieśniami w wykonaniu zespołu w składzie: Magdalena Stemarowicz, Kamil Adamczyk, Marcin Kita i Marek Sklarczyk.

We Wrocławiu spektakl zagości dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” Centrum Kultury Zajezdnia oraz Domem Edyty Stein we Wrocławiu.

Zapraszamy 14 sierpnia o godz. 20.00 na zabytkowe osiedle Archicom: Browary Wrocławskie, przy ul. Jedności Narodowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.

(Niedziela) 20:00 - 21:30