• To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Darii Pyrchały

8 kwietnia 2018- 10:00

Burmistrz Miasta Lublińca i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy Darii Pyrchały pt. „Notatki miejsc”, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku o godz. 18:00 w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Daria Pyrchała urodzona 24 kwietnia 1994 roku w Lublińcu. Obecnie studentka IV roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Kuratorka Galerii Sztuki Współczesnej „MD_S” we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz projektowaniem murali. W swoich pracach porusza się w temacie analizy rzeczywistości. Jej obrazy są niejednoznaczne. O „Notatkach miejsc” mówi tak: „Miejsca bliskie, miejsca odlegle. Zapamiętane chwile, kolory i światło. Wszystko to składa się na obraz miejsca, który rysuje się w pamięci i tam już pozostaje. Zapisany, przetworzony jest gotowy aby nadawać go dalej”.

8 kwietnia 2018
Wydarzenie kategorie: