• To wydarzenie minęło.

Teatr na ekranie // “Umarła klasa” reż. Tadeusz Kantor

6 sierpnia 2020- 19:30 - 21:00

W ramach nowego cyklu “Teatr na ekranie” zapraszamy 6 sierpnia o godzinie 19.30 przed Miejski Dom Kultury – odbędzie się tu projekcja spektaklu “Umarła klasa” w reżyserii Tadeusza Kantora.

To jedno z największych dzieł XX-wiecznego teatru. Spektakl był grany na całym świecie prawie dwa i pół tysiąca razy.  Bohaterami spektaklu są staruszkowie, którzy po latach wracają do szkolnych ławek, niosąc na plecach raz tornistry, a raz manekiny – figury własnego dzieciństwa.

„Teatr na ekranie” to pomysł, który powstał z chęci zadbania o wielbicieli teatru.  To nie tylko wspólne oglądanie spektaklu, ale również szansa na poszerzenie swojej wiedzy o teatrze, podjęcie dyskusji. Każdy spektakl opatrzony będzie komentarzem Agnieszki Raj-Kubat – aktorki i reżyserki Teatru po Pracy.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Informacje o wydarzeniu

“Umarła klasa” reż. Tadeusz Kantor