luty, 2020

03lutyCały dzień29Niezwykłe historie z Polski i Japonii – wystawa

Szczegóły wydarzenia

Stosunki dyplomatyczne łączą Polskę i Japonię już od… 100 lat! I w Lublińcu dokładamy co nieco do tej przyjaznej relacji, goszcząc wolontariuszy z Japonii, organizując lekcje języka japońskiego czy warsztaty poświęcone kulturze tego kraju. ?

W lutym w MDK dostępna będzie wystawa ze zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na wystawę i jej otwarcie, które odbędzie się 4 lutego. Tego dnia po wystawie oprowadzi nas Mirosław Błaszczak – wieloletni szef Instytutu Polskiego w Tokio. Opowie o obrazach, zdjęciach i tej wieloletniej współpracy.

A na samej wystawie zobaczyć będziemy mogli rysunki, plakaty, obrazy, zdjęcia, które pokazują niezwykłość tych relacji. Bronisław Piłsudski, Feliks Manggha Jasieński, Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajdowa, Lech Wałęsa, Sempo Sugihara – to tylko niektóre z nazwisk, które tę współprace tworzyły. I które będziemy mogli spotkać na wystawie.

4 lutego, po otwarciu wystawy, zapraszamy do Galerii pod Glinianym Aniołem, w której będzie można swobodnie porozmawiać z naszymi japońskimi wolontariuszami – Risaki i Yosuke.

luty 3 (Poniedziałek) - 29 (Sobota)