listopad, 2022

11listopad15:0016:30„Jak Lubliniec do Polski powrócił” // widowisko słowno-muzyczne

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy 11 listopada o godz. 15.00 na wyjątkowe widowisko słowno-muzyczne  „Jak Lubliniec do Polski powrócił”. Wydarzenie uświetni obchody 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości w naszym mieście.

23 września 2021 roku miała miejsce niezwykła premiera. Miejski Dom Kultury i Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublińcu sięgnęły do wspomnień, pamiętników, piosenek i historii, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju widowisko słowno-muzyczne  poświęcone III Powstaniu Śląskiemu: „Jak Lubliniec do Polski powrócił”. Scenariusz napisała Ewa Prandzioch, a reżyserią zajęła się Agnieszka Raj-Kubat. Kierownictwo muzyczne nad widowiskiem objął Krzysztof Gembała. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru po Pracy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz muzycy MDK. „Jak Lubliniec do Polski powrócił” był efektem projektu: „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie” Narodowego Centrum Kultury.

Po roku wydarzenie powraca, by zakrólować na scenie MDK i upamiętnić tych, których odwaga i wysiłki sprawiły, że Lubliniec powrócił do swojej macierzy. Wystąpią aktorzy Teatru po Pracy i Młodzieżowej sceny teatralnej.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości 🙂 Wstęp wolny!

(Piątek) 15:00 - 16:30