wrzesień, 2022

05wrzesień(wrzesień 5)08:0025październik(październik 25)20:00Wystawa malarstwa Tomasza Lubaszki

Szczegóły wydarzenia

Wernisaż wystawy prac Tomasza Lubaszki, który odbył się 4 września uświetnił tegoroczne obchody 750-lecia Lublińca. Był to pierwszy wernisaż artysty w Lublińcu. Zadedykował go swoim przyjaciołom z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.

Tomasz Lubaszka urodził się w 1961 roku w Lublińcu, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom uzyskał w 1985 roku w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego. Jest laureatem wielu nagród. Jego obrazy wystawiane były m.in. w Chinach, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Danii i Niemczech.

Znakiem rozpoznawczym Tomasza Lubaszki jest malowanie malowanie piaskiem i szpachlą. Wystawa w Miejskim Domu Kultury składa się z dwóch części. W pierwszej na obrazach przewijają się tematy związane z rzeką. W drugiej dzieła artysty inspirowane są kulturami megalitycznymi.

Zapraszamy do zwiedzania w holu MDK wystawy do 25 października.

Wrzesień 5 (Poniedziałek) 08:00 - Październik 25 (Wtorek) 20:00