XIII Konkurs Plastyczny na Świąteczną Pisankę – przedłużamy czas na przyjęcie prac

UWAGA!
Ze względu na aktualną sytuację – przedłużamy okres przyjmowania prac do 31 marca! Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych pozostających w domach do twórczego wykorzystania czasu. 🙂

Chociaż wydaje się, że dopiero co obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia, na horyzoncie już pojawia się Wielkanoc. A z nią – konkurs plastyczny na pisankę!

Pisanka wydaje się być nieodłącznym elementem wiosennych świąt . Polska kultura i tradycja poświęca jej szczególnie dużo uwagi – w końcu mamy pięknie zdobione kraszanki, oklejanki,  nalepianki… Każdy region ma w zasadzie swój pomysł na dekorowanie jajek, które później znajdą się w wielkanocnym koszyku.

Dbając o tradycje związane z okresem Świąt Wielkanocnych już po raz XIII Miejski Dom Kultury w Lublińcu organizuje konkurs na świąteczną pisankę. Konkurs kierowany jest  do wszystkich kategorii wiekowych, a pracę można wykonać w dowolnej technice – pamiętając o jej odpowiednim zabezpieczeniu. Niezbędne formularze konkursowe dostępne są poniżej:

KARTA ZGŁOSZENIA – wersja PDF
KARTA ZGŁOSZENIA – wersja edytowalna

Pisanki należy dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury do 31 marca 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 6 kwietnia w MDK.