„Teatr na ekranie” – nowa propozycja MDK!

W sierpniu ruszamy z nowym projektem skierowanym do wielbicieli teatru. Na ekranie przed MDK będzie można zobaczyć najlepsze spektakle teatru telewizji – od klasyków po najnowsze produkcje. By dopełnić spotkanie ze sztuką sceniczną – każdy spektakl skomentuje dla widzów Agnieszka Raj-Kubat.

„Teatr na ekranie” to pomysł, który powstał z chęci zadbania o wielbicieli teatru. W Lublińcu ich nie brakuje, o czym w poprzednich miesiącach przypominały wykupione bilety na spektakle i wypełnione sale. Ze względów bezpieczeństwa realizacja spektaklu nie jest w tym momencie możliwa w MDK.

Jednocześnie polska kultura ma bogactwo w postaci Teatru Telewizji. Spektakle realizowane i emitowane są od 1953 roku. W całej historii zrealizowano blisko 4000 produkcji!

W ramach „Teatru na ekranie” w Miejskim Domu Kultury w sierpniu zostaną wyświetlone następujące tytuły:

• 6 sierpnia // godz. 19.30 // „Umarła klasa” w reżyserii Tadeusza Kantora

Jedno z największych dzieł XX-wiecznego teatru. Spektakl był grany na całym świecie prawie dwa i pół tysiąca razy. Bohaterami spektaklu są staruszkowie, którzy po latach wracają do szkolnych ławek, niosąc na plecach raz tornistry, a raz manekiny – figury własnego dzieciństwa.

• 20 sierpnia // godz. 19.30 // „Brancz” w reżyserii Juliusza Machulskiego

Komedia obyczajowa ze znakomitymi kreacjami aktorskimi – występują m.in. Anna Seniuk, Stanisława Celińska i Cezary Pazura. Przy jednym stole spotyka się kilka pokoleń pewnej polskiej rodziny. Co wyniknie z tego spotkania?

„Teatr na ekranie” to nie tylko wspólne oglądanie spektaklu, ale również szansa na poszerzenie swojej wiedzy o teatrze, podjęcie dyskusji. Każdy spektakl opatrzony będzie komentarzem Agnieszki Raj-Kubat – aktorki i reżyserki Teatru po Pracy.

Zapraszamy!