Sierpniowe propozycje MDK dla seniorów!

W sierpniu w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędą się kolejne warsztaty artystyczne dla seniorów z cyklu „Kreatywni 60+”.  Jak zwykle będzie to okazja nie tylko do tworzenia, ale i spotkania.

Pierwsze warsztaty odbędą się 6 sierpnia. „Kreatywni 60+” będą przygotowywać bukiety z bibułowych, polnych kwiatów. Maki, rumianki, chabry… Takie wiązanki mogą bardzo długo cieszyć oko i przypominać o letnich dniach. Spotkanie poprowadzi pani Urszula Kempa – specjalistka w tworzeniu pięknych rzeczy z bibuły.

Drewniane domki to kolejna propozycja warsztatów dla seniorów. Na spotkaniu 19 sierpnia instruktorka – Aleksandra Wipler – wyjaśni jak z małych, drewnianych klocków zrobić domek. Może on być nie tylko miłą ozdobą, ale również pełnić funkcję np. wieszaka na klucze czy kuchenne ściereczki. Warto skorzystać z tego kreatywnego spojrzenia na drewno!

Warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+” odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 6 i 19 sierpnia, o godz. 11.00. W czasie zajęć obowiązuje regulamin, uwzględniający aktualne zalecenia sanepidu: obowiązuje dystans pomiędzy stanowiskami pracy, maseczki oraz dezynfekcja rąk.

Zapisy w Galerii pod Glinianym Aniołem – osobiście lub telefonicznie (34 351 06 88).