Kreatywne paczki krążą po Lublińcu!

Z Miejskiego Domu Kultury do seniorów, którzy przychodzili na zajęcia „Kreatywni 60+”, właśnie wyruszyły paczki zawierające niezbędne materiały do wykonania glinianego anioła! W ten sposób pomimo zamkniętych drzwi aktywizujemy kulturalnie i dbamy o to, by sztuka cały czas była obecna w życiu lublińczan.

W dobie izolacji społecznej i zamkniętych instytucji kulturalnych nie jest łatwo prowadzić artystyczne warsztaty. Kto jednak bardzo chce – znajdzie sposób! Sekcje mają swoje zajęcia online. A dla tych, którzy wolą rękodzieło i po prostu potrzebują bodźca do działania – przygotowaliśmy paczki!

Nie ma wątpliwości, że w aktualnej sytuacji seniorzy to grupa, o którą trzeba zadbać pod każdym względem – również kulturalnym. Ciekawostką jest to, że ostatnie zajęcia otwarte, które odbyły się w lublinieckim MDK to zajęcia z cyklu… „Kreatywni 60+”.

O tym, że kreatywni seniorzy lubią pracę z gliną, wiemy od dawna. Dlatego pierwsze paczki zawierają właśnie materiały do przygotowania glinianego anioła. Specjalnie przygotowane instrukcje pozwolą krok po kroku wykonać pracę. Oczywiście wszystkie działania podzielone są na etapy. Wkrótce odbierzemy anioły do wypalenia w ceramicznym piecu, by później jeszcze raz dostarczyć je z materiałami do szkliwienia. Cały proces odbywa się przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. 🙂

Wkrótce pojawią się nowe artystyczne pakiety, z których będą mogły skorzystać osoby tęskniące np. za warsztatami z cyklu „Akademia Kreatywności”. Wszelkie informacje dostępne będą na Facebooku oraz stronie www Miejskiego Domu Kultury.