Jarmark Rękodzieła w najbliższą niedzielę!

W Galerii pod Glinianym Aniołem, działającej przy Miejskim Domu Kultury, trwają przygotowania do V Jarmarku Rękodzieła. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 15 września. Wydarzenie wystartuje o godz. 14.00.

Warto wybrać się na skwer przy MDK, chociażby w ramach niedzielnego spaceru. W ciągu kilkunastu dni liczba wystawców została podwojona! Do organizatorów zgłaszali się rzemieślnicy, którzy chcą pokazać rękodzieło mieszkańcom Lublińca i okolic. Oprócz biżuterii, artystycznej ceramiki, ręcznie wykonanych kartek, pojawią się więc m.in. obrazy wykonane w drewnie, wyjątkowe poduszki, witraże i „reinkarnowane”  lampy. Będzie można zobaczyć blisko 40 stoisk!

Oczywiście w trakcie jarmarku będzie można również zostać rękodzielnikiem. Czekać będą warsztaty z wyplatania makram, linorytów. Szczególny moment nastąpi o godz. 16.00, kiedy w holu MDK rozpocznie się wernisaż prac młodej ilustratorki bajek dla dzieci – Joanny Lichtańskiej.  Żądnych obcowania ze sztuką zapraszamy również na wystawę „BeataRysuje”, dostępną w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Plan warsztatów:

14.00-15.00 „ Makramowe breloczki”

15.30-18.00 „ Makramowe kwietniki”

15.00-18.00 „ Malowane magnesy”

15.00-18.00 „ Woreczek na skarby” linoryt na tkaninie