Szyjemy onkochusty!

24 listopada- 09:00 - 19:00

Zapraszamy wszystkie osoby umiejące i lubiące szyć na charytatywną akcję szycia onkochust, którą współorganizujemy już po raz drugi!

Uszyte chusty zostaną przekazane do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu, na oddział hematologii i onkologii dziecięcej.

Dołącz do nas 24 LISTOPADA 2019!

Potrzebnych będzie min. 6 osób lub więcej z maszynami. Osoby, które pragną wziąć udział w akcji, a nie posiadają maszyn mogą zapisać się na stanowisko przy żelazku lub do wykrawania formy z materiału. Dla każdego coś się znajdzie!

Ustalone zostały dwie zmiany. Zmiana poranna od 9 i zmiana popołudniowa od 14 – można wybrać sobie dogodna zmianę dla siebie.

Można tez pomóc dostarczając „materiałową cegiełkę”. O co chodzi?

Można zakupić i dostarczyć cegiełkę w formie materiału. Materiał jaki jest potrzebny to TKANINA BAWEŁNIANA 100% tzw. pościelowa lub lepszej jakości koszulowa. Dla osób uczestniczących w akcji może to być dowolna ilość pełnowartościowego materiału a dla osób chcących dołożyć się do akcji, cegiełka to min. 2mb.

Im więcej materiału zdołamy zebrać tym więcej onkochust zostanie odszytych!!!

Miejsca do których można przynosić materiał to: GALERIA POD GLINIANYM ANIOŁEM przy MDK w Lublińcu, „MADELAINE” Pracownia Krawiectwa Artystycznego przy ul. 3-go maja w Lublińcu.

Zapisy do dnia 20.11.2019:

• Galeria pod Glinianym Aniołem w Lublińcu, osobiście lub telefonicznie (34 351 06 88)
  • Magdalena Rudzińska (694 019 294).

PS. W szpitalu jest również duże zapotrzebowanie na pościel dziecięcą i nie tylko. Jeżeli zalega Wam w domu jakiś komplet – przynieście go do galerii, a postaramy się je przerobić na rozmiary szpitalne.

Informacje organizacyjne:

Akcja odbędzie się 24 listopada 2019.

I tura rusza z pracą o 9.00, II tura – o 14.00.

Obowiązują zapisy – do 20 listopada – w Galerii pod Glinianym Aniołem (34 351 06 88) lub u Magdaleny Rudzińskiej (694 019 294).

, ,