• To wydarzenie minęło.

Niezwykłe historie z Polski i Japonii – wystawa

3 lutego- 10:00 - 29 lutego- 21:00

Stosunki dyplomatyczne łączą Polskę i Japonię już od… 100 lat! I w Lublińcu dokładamy co nieco do tej przyjaznej relacji, goszcząc wolontariuszy z Japonii, organizując lekcje języka japońskiego czy warsztaty poświęcone kulturze tego kraju. 🙂

W lutym w MDK dostępna będzie wystawa ze zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Serdecznie zapraszamy na wystawę i jej otwarcie, które odbędzie się 4 lutego. Tego dnia po wystawie oprowadzi nas Mirosław Błaszczak – wieloletni szef Instytutu Polskiego w Tokio. Opowie o obrazach, zdjęciach i tej wieloletniej współpracy.

A na samej wystawie zobaczyć będziemy mogli rysunki, plakaty, obrazy, zdjęcia, które pokazują niezwykłość tych relacji. Bronisław Piłsudski, Feliks Manggha Jasieński, Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz-Wajdowa, Lech Wałęsa, Sempo Sugihara – to tylko niektóre z nazwisk, które tę współprace tworzyły. I które będziemy mogli spotkać na wystawie.

4 lutego, po otwarciu wystawy, zapraszamy do Galerii pod Glinianym Aniołem, w której będzie można swobodnie porozmawiać z naszymi japońskimi wolontariuszami – Risaki i Yosuke.

KUP BILET

Informacje o wystawie

Wystawa będzie dostępna od 3 do 29 lutego w holu MDK.

Otwarcie i oprowadzanie po wystawie odbędzie się
4 lutego o godz. 18.00.

Wstęp wolny!