Mąż mojej żony // poważna komedia teatralna

4 grudnia- 18:00 - 20:00

Niejakiego Zeflika – Ślązaka krwi i kości – odwiedza przybysz z Warszawy, niejaki Edmund. Mężczyźni nie znają się wcale, lecz łączy ich – co okazuje się w trakcie wizyty – jakże istotna rzecz: kobieta. A dokładnie wspólna… żona Helena.

Jak poradzą sobie z tym problemem? Czy w jego rozwiązaniu pomogą butelki wypitego alkoholu? Co wyniknie z niezwykłego spotkania? Wszystkiego dowiecie się Państwo oglądając spektakl w reżyserii Henryka Adamka. Na scenie: Dariusz Niebudek i Dariusz Wiktorowicz.

To ponad półtorej godziny dobrej zabawy i śmiechu! Tej komedii nie można przegapić.

Twórcy spektaklu – Henryk Adamek, Dariusz Niebudek i Dariusz Wiktorowicz tworzą Fromacje Artystyczną KANDYD 2. Przedstawienie Formacji Artystycznej KANDYD 2 , która powstała w listopadzie 2016 roku. Celem działania Formacji jest sceniczna prezentacja wartościowych, kameralnych utworów dramaturgii współczesnej. Pragnie czynić to w sposób przystępny dla możliwie szerokich kręgów publiczności.

Formacja Artystyczna KANDYD 2 nawiązuje zarówno nazwą, jak i programem do dorobku Teatru Kandyd, założonego w Zabrzu w 1995 roku przez Henryka Adamka i Krzysztofa Konrada. Teatr ten dał kilka głośnych premier („Szczęśliwe wydarzenie” Sławomira Mrożka. „Gdyby” Bogusława Schaeffera), współpracowało z nim wielu wybitnych śląskich artystów. Wystawił również oryginalną sztukę dla najmłodszych, „Zabawną historyjkę o domku-cudomku” wg Paula Maara, którą w kooperacji z Fundacją Polsat Dzieciom zaprezentował w całej Polsce ponad 500 razy.

KUP BILET

Informacje o wydarzeniu

4 grudnia 2019 r. (środa)

godz. 18.00