„Mały akwarelowy świat” – wystawa prac akwarelowych Klaudii Pawelec-Gliklich

1 maja- 00:00 - 30 czerwca- 00:00

Burmistrz Miasta Lublińca oraz Miejski Dom Kultury w Lublińcu zapraszają na wystawę prac akwarelowych Klaudii Pawelec-Gliklich pt. „Mały akwarelowy świat”. Prace artystki będzie można oglądać w dniach 01.05.2019 – 30.06.2019 roku w Galerii pod Glinianym Aniołem.
Klaudia Pawelec-Gliklich mieszka i tworzy w Żorach, gdzie zawodowo zajmuje się nauczaniem plastyki. Praca z młodzieżą daje jej wiele satysfakcji. Owocem tych działań są liczne nagrody jej podopiecznych, zdobyte w konkursach plastycznych na poziomie lokalnym, wojewódzkim oraz międzynarodowym. Prywatnie od lat zajmuje się malarstwem akrylowym i olejnym, jest również właścicielką Pracowni Aquarelle. Jej wielką pasją jest malarstwo akwarelowe.
W 2007 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Uczestniczka 44 wystaw oraz plenerów malarskich i fotograficznych. Od 2011 r. założycielka wystawy „Młode Talenty” oraz „Młode Talenty – rodzinne”. Od lat współpracuje z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie organizując zajęcia dla młodzieży w pracowni grafiki. Współrealizatorka projektu plastycznego „Cztery Żywioły”. W roku 2019 doceniona za swoje działania otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Żory.

1 maja 2019 – 30 czerwca 2019

Galeria pod Glinianym Aniołem