Dzień Dziecka z MDK

21 maja 2017- 10:00

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na Dzień Dziecka z MDK, który odbędzie się  w 1 czerwca 2017 roku.

Rozpoczęcie o godz. 17:00 na sali widowiskowej, gdzie zaprezentuje się dla Was Mała Scena Teatralna. Sekcja teatralna prowadzona przez Panią Annę Trzepizur działająca przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przygotowała spektakl pod tytułem „Pipi i zwierzaki”.
Główna bohaterka zabierze widzów na wyprawę poszukiwawczą, ponieważ zaginęli jej ulubieńcy – koń i małpka. W czasie podróży napotka różne przygody, by ostatecznie zmierzyć się z olbrzymem. Jak skończy się ta wyprawa i kto wcieli się w rolę Pipi, zobaczycie już podczas Dnia Dziecka.
W projekt zaangażowanych jest około trzydzieścioro dzieci, które przez cały rok uczestniczyły w zajęciach teatralnych oraz ich rodzice. Wykorzystane zostaną zdjęcia Czesławy Włuki, scenografię wykona Marzena Zając, a muzykę przygotuje „PasjonArt”, scenariusz i reżyseria Anna Trzepizur.

Kolejnym punktem programu Dnia Dziecka będzie występ sekcji, wokalnych prowadzonych przez Katarzynę Sucharę, Karolinę Wieczorek, Mariana Chroboka oraz tanecznych, które przygotowali Katarzyna i Marcin Koszczyk, w programie muzycznym pt. „Kleksowe piosenki”.

Na koniec na skwerze przed domem kultury na „Wyprawę za jeden uśmiech” zabierze Was Teatr po Pracy. Przekonajcie się, co tym razem przygotowała dla Was z teatrem Pani reżyser Agnieszka Raj-Kubat.

A to nie koniec niespodzianek! Zapraszamy!

21 maja 2017