Dziadek do orzechów

2 stycznia 2020- 00:00

miejsce: Kino Karolinka

bilety: 25 zł, ulgowy 20 zł. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

Kino „Karolinka” zaprasza na retransmisję przedstawienia baletowego z moskiewskiego Teatru Bolszoj!

Choć dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. A miłośnicy baletu klasycznego będą mogli podziwiać m.in. piękny walc Śnieżynek, walc Kwiatów i popisowe ‘pas de deux’.

To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego!

KUP BILET

czwartek 02.01.2020 r., godzina: 18.00