Cudowny Chłopak

Gatunek:  dramat, komedia, familijny
Reżyseria: Stephen Chbosky
Scenariusz: Steve Conrad, Jack Thorne
Obsada: Stephen Chbosky, Anna Apostolakis-Gluzińska, Steve Conrad, Jack Thorne, Stephen Chbosky
Czas trwania: 113 minut
Premiera w Polsce: 19 stycznia 2018

Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor znakomitego „Pokoju” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.
Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

12 lutego 2018