Akademia Kreatywności – Marzec

19 lutego- 10:00

Miejski Dom Kultury zaprasza do Galerii pod Glinianym Aniołem na kolejne spotkanie w ramach Akademii Kreatywności:

-12.03.2019 godz. 17:30 „Ciesz się szyciem – eko torby”, koszt 60 zł
Na warsztatach poznamy podstawy szycia na maszynie. Zapoznamy się z elementami obsługi i konserwacji maszyny do szycia, podstawowymi pojęciami związanymi z krawiectwem, a także wybranymi zagadnieniami z materiałoznawstwa. Poznamy kryty szew francuski, który wykorzystamy przy tworzeniu eko torby. Jeżeli posiadasz sprawną maszynę do szycia, a nie wiesz jak się do niej zabrać – weź ją ze sobą na warsztaty! Znajdziemy na nią sposób. Za chwilę wiosna! Przywitaj ją piękną, kolorową, własnoręcznie uszytą eko torbą!
Instruktor: Magdalena Rudzińska

– 19.03.2019 godz. 17:30 „Ogród w słoju”, koszt 45 zł
Od dawna wiadomo jak dobroczynny wpływ na zdrowie i psychikę człowieka ma bezpośredni kontakt z przyrodą. Leśnych spacerów nie da się zastąpić, ale można przybliżyć sobie przyrodę i stworzyć własną namiastkę takiego ekosystemu. Zapraszamy na warsztaty, na których stworzymy zieloną kompozycję zamkniętą w słoju. Dowiemy się jak działa leśny ekosystem, jakie procesy w nim zachodzą i co to jest bioróżnorodność. A przede wszystkim skąd wzięła się idea zamykania lasu w słoiku, jak go zrobić i jak pielęgnować.
Instruktor: Małgorzata Bednarek

Zapisy osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem oraz telefonicznie pod numerem tel. 34 351 06 88 w godz. 15.00-21.00 (rezerwacja wygasa po trzech dniach).