Wielkie emocje i dużo zabawy, czyli Dzień Dziecka!

Dziecko warto w sobie pielęgnować bez względu na wiek! Dlatego na tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka zaproszeni zostali nie tylko najmłodsi mieszkańcy Lublińca, ale również nieco starsi! 1 czerwca rynek zmienił się w plac zabaw, animacji i… tor ekstremalnych przeszkód.

Wielka gra planszowa, układanie klocków z jeżem, a także rysowanie, strzelanie do bramki i… nauka chodzenia na szczudłach – to atrakcje, które czekały na najmłodszych. Nie ma wątpliwości, że każde dziecko, które pojawiło się na rynku znalazło dla siebie atrakcyjną zabawę.

W tym samym czasie w zawodach na torze przeszkód rywalizowało 6 zespołów:  Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu, MonsterCross Lubliniec, Calisthenic Wolves Team Lubliniec, Mafia Team Lubliniec, Street Workout JWK Lubliniec, STB Energia Lubliniec. Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. ze wspinaczką, wyścigami w „żabich” powozach czy nowej wersji przeciągania liny. W zmaganiach zespoły wspierała tłumnie zgromadzona  publiczność.

We wszystkich konkurencjach liczył się czas. Prowadzenie zmieniało się w zasadzie po każdej konkurencji.  Ostatecznie, po trudach i wytrwałej rywalizacji,  Puchar Burmistrza Miasta, pana Edwarda Maniury, zdobyła drużyna Street Workout JWK Lubliniec.

To nie koniec czerwcowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 8 czerwca na bulwarze Grotowskiego – wielkie świętowanie rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W recitalu wystąpią artyści z MDK, a wydarzeniem szczególnym będzie  koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Od 14 do 16 czerwca, w czasie Dni Lublińca, działać będzie Strefa Dobrej Zabawy z licznymi animacjami dla dzieci. Jednocześnie w amfiteatrze koncerty, kabarety, wystawy i pokazy. Do zobaczenia!