Warsztaty rodzinne w MDK – kultura wzmacnia więzi!

W niedzielne popołudnie – 5 lipca – przed Miejskim Domem Kultury znowu zrobiło się gwarno! Odbyły się rodzinne warsztaty, w trakcie których uczestnicy wykonali autorską grę planszową. Wydarzenie cieszyło się na tyle dużym zainteresowaniem, że organizatorzy już myślą o kolejnych propozycjach warsztatowych.

Kultura pomaga w trudnych czasach. Mogliśmy doświadczać tego w czasie izolacji społecznej, kiedy dla otuchy, dla oderwania się od złych myśli, wielu artystów dzieliło się swoją twórczością online. Teraz znowu możemy się spotykać – chociaż cały czas musimy utrzymywać dystans i obostrzenia sanitarne.

To oczywiście jest organizacyjne wyzwanie – jednak czego nie robi się dla spotkania z ludźmi? Dla wsparcia ich kreatywności? Dla twórczego zagospodarowania czasu i wzmacniania więzi w społeczeństwie?

Za nami pierwsze warsztaty rodzinne. Wzięło w nich udział 5 rodzin, czyli ponad 20 osób. Każda rodzina przygotowała oryginalną grę. Przygotowanie planszy, ustalenie reguł gry – uczestnicy warsztatów musieli zadbać o każdy szczegół, a także estetykę! Do dyspozycji były farby, papiery, kolorowe materiały, które krok po kroku budowały nowe światy.

Rodziny biorące udział w warsztatach zaskakiwały swoją kreatywnością i chętnie uczestniczyły w quizie towarzyszącym twórczej pracy.  – Bardzo się cieszymy, że przyszliście Państwo do nas i chcecie spędzić to popołudnie z nami. Szykujemy kolejne rodzinne spotkania, liczymy na Waszą obecność  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest >> tu <<

Informacje o kolejnych rodzinnych warsztatach będą pojawiać się na stronie www Miejskiego Domu Kultury (www.mdk.lubliniec.pl) oraz na Facebooku. Informacji chętnie udzielą również pracownicy MDK pod numerem telefonu: tel. 34 351 06 87.