Już za miesiąc – Jarmark Rękodzieła!

Wrzesień dla „Galerii pod Glinianym Aniołem” nieodłącznie wiąże się z Jarmarkiem Rękodzieła! W tym roku wszystkich wielbicieli wytworów lokalnych rzemieślników zapraszamy 15 września (niedziela) na skwer przed MDK. Czym będzie można się zachwycić?

Z roku na rok rośnie liczba artystów, którzy chcą w czasie jarmarku zaprezentować swoje rękodzieło. Tym razem na skwerze przed MDK pojawi się ponad 20 wystawców! Oryginalna ceramika, wyjątkowe torby, zrobione na szydełku misie, decoupage, drewno, biżuteria artystyczna, odzież i torebki malowane, przetwory domowej roboty – to i wiele innych rękodzielniczych wytworów będzie można zobaczyć i oczywiście zakupić!

Organizatorzy jarmarku w planie uwzględnili nie tylko możliwość podziwiania rękodzieła i zakupów. Każda osoba, która pojawi się 15 września w okolicy MDK, będzie sama mogła zamienić się w artystę. Wszystko za sprawą warsztatów! Do wyboru będą zajęcia z wyplatania makramy (wyplatanie breloków, kwietników), robienia drewnianych magnesów czy linorytu ozdabiającego materiałowe woreczki. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy – po prostu: kto pierwszy, ten lepszy!

Tradycyjną częścią jarmarku są wystawy! W tym roku „Galeria pod Glinianym Aniołem” zaprasza do zapoznania się z twórczością dwóch artystek.

Pierwsza z nich to Joanna Lichtańska. To młoda ilustratorka, która tworzy przede wszystkim grafiki do bajek, uruchamiając wyobraźnię młodych czytelników. Doskonale migruje między słowem i obrazem, przenosząc swobodnie sensy. Wernisaż jej wystawy odbędzie się w dniu jarmarku – 15 września o godzinie 16.00 w holu MDK.

Druga wystawa będzie dostępna w galerii już od 1 września. Będziemy mogli na niej oglądać ilustracje Beaty Gamrowskiej, która swoją przygodę z rysowaniem rozpoczęła w wieku 6 lat, podpatrując jak maluje tata. Jej rysunkowe historyjki powstają w różnych okolicznościach, najczęściej przy aromacie ulubionej kawy, która nieustannie inspiruje ją do działania.

Wszystkich, którzy odwiedzą Jarmark Rękodzieła czeka wiele atrakcji. Oczywiście – najmłodsi również zostaną zaopiekowani – w czasie jarmarku zabawy dla dzieci prowadzić będzie animator. Swoją obecność na tym rękodzielniczym wydarzeniu będzie można udokumentować w… fotobudce.

Jarmark Rękodzieła odbędzie się 15 września w godzinach 14.00-19.00 na skwerze przed MDK. Szczegółowa rozpiska wkrótce na stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz na plakatach.