Nie przegap w sierpniu!

cz 01
pt 02
sb 03
nd 04
pn 05
wt 06
śr 07
cz 08
pt 09
sb 10
nd 11
pn 12
wt 13
śr 14
cz 15
pt 16
sb 17
nd 18
pn 19
wt 20
śr 21
cz 22
pt 23
sb 24
nd 25
pn 26
wt 27
śr 28
cz 29
pt 30
sb 31
logo
repertuar

Toy Story 4
26.08.2019 r.

godzina 15:00, 17:30
2D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >

Toy Story 4
26.08.2019 r.

godzina 20:00
3D dubbing
bilety - 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł - b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

więcej o filmie >
BIP

O nas

Miejski Dom Kultury w Lublińcu jest samorządową instytucją kultury. Główne kierunki działania MDK wynikające ze statutu to przede wszystkim prowadzenie sekcji i zespołów artystycznych, organizacja turniejów, konkursów, festiwali, imprez kulturalnych oraz wystaw plastycznych, a także współpraca ze środowiskiem społecznym uwzględnieniem osób zagrożonych marginalizacją.

W ramach realizacji programu „Rewitalizacja X Muzy Lublińcu” budynek Miejskiego Domu Kultury przeszedł generalny remont. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnej, klimatyzowanej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, sali widowiskowo-kinowej.

W Miejskim Domu Kultury funkcjonują:

 • Kino „Karolinka”
 • „Galeria pod Glinianym Aniołem”
Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku Miejski Dom Kultury zrealizował zadanie „Cyfryzacja kina Karolinka oraz zakup instrumentów muzycznych”, co zaowocowało otwarciem nowego cyfrowego Kina „Karolinka”. Uroczyste otwarcie cyfrowego Kina „Karolinka” miało miejsce 18 października 2013 roku.
Dzięki kolejnemu dofinansowaniu MKiDN w 2014 roku w Miejskim Domu Kultury i Kinie „Karolinka” wdrożono nowy program do sprzedaży biletów, który zaowocował możliwością zakupu biletów przez Internet do kina i na wydarzenia artystyczne.
Nasze kino wyposażone jest w aparat cyfrowy marki SONY, który umożliwia projekcje w rozdzielczości 4K, formacie 2D i 3D. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania cyfrowym Kinem „Karolinka”, który przekłada się na zwiększenie ilości widzów w kinie. W 2010 roku widownia wyniosła 11611 osób, natomiast w 2017 roku cyforwe kino odwiedziło 41095 widzów.
 

Od 2012 roku Miejski Dom Kultury w Lublińcu realizuje projekt edukacji audiowizualnej „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” stworzony przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizatora Międzynarodowego Festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Krzysztof Zanussi, Jan Jakub Kolski czy Jerzy Stuhr. Do tego projektu mogą przystąpić dzieci i młodzież na każdym etapie kształcenia. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Kinie „Karolinka”. Uczestnikami edukacji filmowej są również studenci lublinieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 
Działająca od 12 września 2008 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu „Galeria pod Glinianym Aniołem” pełni wiele funkcji. Organizowane są tutaj: wystawy, wieczory autorskie, kameralne koncerty, wieczorki poetyckie, spotkania grup zainteresowań oraz warsztaty artystyczne.
„Galeria” współpracuje również m.in. z lokalnymi twórcami rękodzieła, promuje twórców nieprofesjonalnych. Dzięki temu można w niej zakupić niebanalny drobiazg, a także będąc uczniem czy pasjonatem malowania lub fotografowania zorganizować swoją pierwszą w życiu wystawę.
Od kilku lat w Galerii pod Glinianym Aniołem prowadzone są spotkania w ramach „Akademii kreatywności”. To warsztaty artystyczne skierowane do osób, które w aktywny i twórczy sposób chcą rozwijać i odkrywać swoje pasje i talenty. Zajęcia wychodzą poza ramy tradycyjnych dyscyplin sztuki i łączą elementy rękodzieła artystycznego oraz różnych technik plastycznych.
 
W MDK działają liczne zespoły, kluby i koła zainteresowań:
 • Rękodzieło kreatywne
 • Malarstwo emocjonalne
 • Plastyka
 • Ceramika
 • Scena teatralna młodsza
 • Sekcja teatralna starsza
 • Teatr po Pracy
 • Studio piosenki
 • Taniec Towarzyski  dla dzieci i młodzieży
 • Taniec Towarzyski dla dorosłych
 • Formacje taneczne
 • Taniec Ludowy
 • Street Dance
 • Break Dance
 • Nauka gry na instrumentach dętych
 • Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta
 • Klub Zdrowego Stylu Życia
 • Aerobik
 • Zumba Kids
 • Zumba
 • Body Workout
 • Akademia Kreatywnośc
W spotkaniach sekcji, zespołów i kół zainteresowań uczestniczy tygodniowo ponad 500 osób w każdym wieku – od przedszkolaków po emerytów.
Cały rok szkolny wypełniony jest zajęciami, a w ferie i wakacje przygotowywany jest program dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście.
 
Miejski Dom Kultury jest organizatorem różnego rodzaju konkursów, przeglądów, wystaw plastycznych, przedstawień teatralnych i imprez estradowych z udziałem artystów amatorów oraz najbardziej znanych gwiazd polskiej sceny. Do najważniejszych imprez organizowanych przez MDK należą m.in.: Koncerty Noworoczne, Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koncerty Walentynkowe, Lubliniecka Wiosna Kulturalna, Festyny Rodzinne, Dni Lublińca, Koncert na zakończenie wakacji, Spotkania z Mikołajem, Konkurs Plastyczny na świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową, Festiwal Tańca Hip Hop i Break Dance, Festiwal Tańca im. Adama Marka, Festiwal X-OZY. Do najważniejszych zadań placówki należy również organizowanie miejskich obchodów świąt państwowych.
 
Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta ma długą tradycję w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Od 2012 roku prowadzona jest przez nowego kapelmistrza pana Bartłomieja Piętę, któryw tej dziedzinie ma osiągnięcia na skalę ogólnopolską i dzięki któremu rozwój orkiestry nabrał tempa.Ma ona już na swoim koncie zakończony sukcesem koncert ze Zbigniewem Wodeckim. Stale wzrasta zainteresowanie wstąpieniem w szeregi naszego zespołu. Lubliniecka orkiestra uświetnia swoimi koncertami miejskie obchody świąt narodowych, a także imprezyorganizowane w MDK oraz na terenie miasta i powiatu. Repertuar orkiestry jest zróżnicowany,wykonuje muzykę poważną, klasyczną, marszową oraz taneczną. Dzięki zaangażowaniu i wytrwałościzespół stał się wizytówką miasta.
 
Jesienią 2013 roku powstał teatr dla dorosłych amatorów. Po obchodach 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, które uczciliśmy spektaklem „Szyjemy kulturalnie” pod adresem pani reżyser Agnieszki Raj-Kubat i dyrektor MDK Agaty Woźniak-Rybki popłynęła lawina słów uznania i gratulacji. Ten sukces sprawił, że przy kolejnym spotkaniu tych dwóch pań powstała idea, aby stworzyć teatr dla dorosłych amatorów. „Teatrem po pracy” nazwała go Karolina Groblińska i tak zostało.
„Teatr po pracy” to spotkania dla dorosłych, którzy pasjonują się teatrem i chcą się w tym kierunku rozwijać. Na zajęciach realizowane są ćwiczenia rozwijające warsztat aktorski uczestników, czyli m.in. dykcję, koncentrację uwagi, świadomość ciała jako środka wyrazu, umiejętność współpracy z drugim aktorem na scenie, rytmem oraz wieloma innymi ćwiczeniami. Ponadto zajęcia polegają na pracy nad scenariuszem do konkretnego przedstawienia.
 
Teatr działający od blisko pięciu lat ma na swoim koncie sześć dużych premier: „Francik się żyni”, „Pamiętnik Sary”, „misja.kobieta”, "Kopciuszek", "Kolejka" oraz "Nie taki sam", na które bilety sprzedawały się "od ręki".
Poza spektaklami lubliniecki „Teatr po pracy” ma za sobą kilka innych projektów – prowadzenie wieczorów poetyckich, udział w korowodach, oprawa artystyczna wernisaży, czy udział w akcji „Uwolnij książkę”.
 

polecamy

Lubliniec Info
Grupa Reportersko Filmowa
Lubliniec Turystycznie
Lublinieckie morsy
X-Ozy
Atelier
Fotografia MZawadka.pl
KSSE
(c) MDK Lubliniec. Wykonanie W.B. Projekt - Grupa Lubliniec Info