Zimna wojna

Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Polska, Wielka Brytania
Obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn, Jeanne Balibar, Adam Woronowicz
Czas twania: 84 minuty
Premiera w Polsce: 8 czerwca 2018

Nowy film zdobywcy Oscara, Pawła Pawlikowskiego. Film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc.

Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

12 czerwca 2018