Walentynkowa gala operowo-operetkowa „Opera In Love”

9 listopada 2017- 10:00

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na walentynkową galę operowo-operetkową „Opera In Love”, która odbędzie się dnia 15 lutego 2018 roku o godz. 18:00.

Miejsce: sala widowiskowa MDK

Bilety: 60 zł normalny, 50 zł ulgowy

Sprzedaż biletów:
– przez Internet na http://www.bilety.mdk.lubliniec.pl/
– w kasie MDK.

Rezerwacja biletów:
 – tel. 34 351 06 87 (w godz. 7:30-14:00) i 34 351 06 83 (w godz. 14:00-20:00),
 – e-mailem: mdk@lubliniec.pl.
Bilety grupowe: zamówienia na adres mdk@lubliniec.pl.

Temat przewodni koncertu Opera in Love to miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Śpiewacy znanej i lubianej Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble z Austrii, Czech i Polski zaprezentują ponadczasowe przeboje operetkowe oraz barwne sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m. in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych. Słuchaczy z pewnością uwiedzie nastrojowy Duetu Kwiatów, żartobliwa Arii Lalki, uwodzicielska Carmen, zabawne postacie Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego i wielu innych. Zapraszamy na niepowtarzalny wieczór operowy pełen emocji i uczuć w towarzystwie wspaniałych głosów! Gala Opera in Love to wspaniały prezent Walentynkowy i nie tylko!

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 250 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy.

9 listopada 2017