Vaiana: Skarb oceanu

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Reżyseria: Ron Clements, John Musker
Scenariusz: John Musker, Ron Clements, Taika Waititi, Jared Bush, Pamela Ribon
W polskiej wersji językowej: Igor Kwiatkowski, Michał Paszczyk, Robert Motyka, Dorota Stalińska, Weronika Bochat
Produkcja: USA
Czas trwania: 113 minuty
Premiera w Polsce: 25 listopada 2016

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego… Walt Disney Animation Studios prezentuje film "Vaiana: Skarb oceanu". Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

17 czerwca 2017