V Lublinieckie Warsztaty Muzyczne „Gram bo lubię”

11 kwietnia 2017- 10:00

W dniu 18 kwietnia 2017 w Miejskim Domu Kultury odbędą się warsztaty muzyczne „Gram bo lubię” zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej, które poprowadzą:
Leszek Cichoński „Gitarowy desant” – gitara elektryczna;
Katarzyna Suchara “Poznaj swój głos” – wokal;
Roman Odoj „Trzy wymiary gitary” – gitara elektryczna;
Arkadiusz Suchara „Czas na bas” – gitara basowa – prowadzenie;
Dariusz Gola „Groove czy swing” – perkusja;

Zamieszczamy szczegółowy program warsztatów:

10.oo – 14.oo – zajęcia warsztatowe w poszczególnych klasach
14.oo – 15.oo – przerwa obiadowa
15.oo – 18.oo – zajęcia warsztatowe z Leszkiem Cichońskim
18.oo – 19.oo – praca w zespole (comba), próba dźwiękowa na scenie (soundcheck)
18.oo – 19.oo – prezentacja sprzętu muzycznego Guitar Center z Łodzi (foyer MDK)
19.oo – 21.oo – koncert Leszka Cichońskiego & Asformation oraz uczestników warsztatów

Gitarowy Desant Leszka Cichońskiego pomysłodawcy Gitarowego Rekordu Guinnessa to tradycyjne warsztaty gitarowe prowadzone w kilku miastach Polski, które pomogą wszystkim chętnym przygotować się do wzięcia udziału 1 maja 2017 r. w tej międzynarodowej imprezie.
Już 18 kwietnia w Lublińcu, fani gitary będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego. Leszek Cichoński – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, autor wielu podręczników pokaże jak zagrać utwory wykonywane w czasie Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Nie jest ważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach i podszkolić się pod okiem mistrza. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy prócz utworów wykonywanych 1 maja w czasie Gitarowego Rekordu wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku.
Jak podkreśla Leszek Cichoński, żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.
Oczywiście, w trakcie warsztatów Cichoński pokaże akordy do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy kultowego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2016 roku, kiedy to kawałek zagrało 7356 gitarzystów. Najbliższe warsztaty będą zatem świetną okazją, by przygotować się do wspólnego grania i wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary.

Zapisy:
warsztatylubliniec@gmail.com