• To wydarzenie minęło.

3 kwietnia- 00:00 - 7 kwietnia- 00:00

2D dubbing

miejsce: Kino Karolinka

bilety: 16 zł, ulgowy 14 zł – b/o. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

Turu. W pogoni za sławą

Gatunek: Animacja, komedia
Reżyseria: Eduardo Gondell, Víctor Monigote
Scenariusz: Juan Pablo Buscarini, Eduardo Gondell, Pablo Bossi
Produkcja: Argentyna, Hiszpania
Dystrybucja: Kino Świat
Premiera: 13 marca 2020

„Turu. W pogoni za sławą” to roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Tętniąca latynoskimi rytmami, pełna zwierzaków opowieść o psotnej kwoce, która ze zwykłej kurki przemienia się w wielką gwiazdę estrady.

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W jej trakcie poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

KUP BILET

piątek 03.04.2020 r., godzina: 15.30