The Quake. Trzęsienie ziemi

Gatunek: Katastroficzny
Reżyseria: John Andreas Andersen
Scenariusz: John Kåre Raake, Harald Rosenløw-Eeg
Obsada: Kristian Eikjord, Ane Dahl Torp, Edith Haagenrud-Sande, Kathrine Thorborg Johansen, Jonas Hoff Oftebro
Produkcja: Norwegia
Premiera: 14 grudnia 2018

W 2012 roku świat się nie skończył. Według prognoz, najgorsze dla Europy ma dopiero nadejść. Niemożliwe? „The Quake. Trzęsienie ziemi” to widowiskowy film katastroficzny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

W 1904 roku trzęsienie ziemi o sile 5,4 w skali Richtera nawiedziło stolicę Norwegii – Oslo. Ruchy tektoniczne rejestrowane w Skandynawii wskazują na to, że taka katastrofa nie tylko może się powtórzyć, ale jej siła przekroczy skalę, jakiej dotąd nie rejestrowano na Ziemi.

Tylko jeden człowiek dostrzeże zagrożenie. Czy uda mu się uratować najbliższych i ostrzec ludzi przed zbliżającą się katastrofą? Jaką cenę zapłaci za zaniedbanie władz? To będzie zagłada, jakiej świat jeszcze nie widział.

10 grudnia 2018