Śmierć Stalina

gatunek: Biograficzny, Dramat, Komedia
produkcja: Francja, Wielka Brytania
premiera: 27 kwietnia 2018
Obsada: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Paddy Considine, Rupert Friend, Jason Isaacs
Premiera w Polsce: 27 kwietnia 2018

Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

19 kwietnia 2018