Sicario 2: Soldado

Gatunek: thriller, akcja
Reżyseria: Stefano Sollima
Scenariusz: Taylor Sheridan
Obsada: Benicio del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner, Jeffrey Donovan, Catherine Keener
Produkcja: USA, Włochy
Czas trwania: 122 minuty
Premiera w Polsce: 20 lipca 2018

Sequel „Sicario” jednego z najlepszych i najbardziej wstrząsających thrillerów roku 2016. Tym razem fabuła skupi się na najbardziej tajemniczej postaci opowieści, a na pierwszym planie błyszczeć będzie niezastąpiony Benicio del Toro.

Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów.

To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać. Alejdnaro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

17 lipca 2018