Rocketman

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Fantasy
Reżyseria: Dexter Fletcher
Scenariusz: Lee Hall
Obsada: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones, Steven Mackintosh
Produkcja: USA
Dystrybucja: UIP
Czas trwania: 2 godziny 1 minuta
Premiera: 7 czerwca 2019

ELTON JOHN to niewątpliwie jedna z największych gwiazd muzyki pop. Wydał aż 31 albumów, sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów. Jest laureatem sześciu nagród Grammy, czterech Brit Awards, Złotego Globu, Nagrody Tony oraz Oscara za piosenkę „Can You Feel the Love Tonight?”, którą nagrał na potrzeby ścieżki filmowej do animowanego „Króla Lwa”. W 1996r. Królowa Elżbieta przyznała mu Order Imperium Brytyjskiego, a w 1998 roku szlachectwo za promocję kultury brytyjskiej w świecie.

Film „ROCKETMAN” przedstawia podróż, jaką odbył nieśmiały, niezbyt urodziwy chłopak o mało przebojowym imieniu i nazwisku REGINALD DWIGHT (bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko ELTONA JOHNA) do statusu supergwiazdy. „ROCKETMAN” nie jest jednak typową filmową biografią, bo jak powiedział sam ELTON „nie chcę żeby ten film był zwykłą biografią, bo przecież moje życie takie nie jest!”. Dlatego „ROCKETMAN” to ekscytująca muzyczna wyprawa ukazująca barwne życie artysty, w którym było miejsce nie tylko na bogactwo, blichtr, przeboje, spektakularne kostiumy i występy, ale i skandale, problemy z uzależnieniami, osobiste dramaty i przede wszystkim na największą miłość życia czyli muzykę.