Prawdziwa historia

Gatunek: thriller, psychologiczny
Reżyseria: Roman Polański
Scenariusz: Olivier Assayas, Roman Polański
Obsada: Emmanuelle Seigner, Eva Green, Vincent Perez, Dominique Pinon, Camille Chamoux
Produkcja: Belgia, Francja
Premiera w Polsce: 11 maja 2018

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

15 maja 2018