Powiernik królowej

Scenariusz:: Lee Hal
Obsada: Judi Dench, Ali Fazal, Eddie Izzard, Adeel Akhtar, Michael Gambon
Premiera w Polsce: 15.09.2017

Film "Powiernik królowej" opowiada o niezwykłej przyjaźni królowej Wiktorii i Adbula Karima. Adbul był indyjskim muzułmaninem, który służył i towarzyszył królowej w ostatnich 15 latach jej panowania. Wiktoria nadała mu tytuł "munshi", sekretarza, ale także nauczyciela. Ich platoniczny związek był źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Historycy spekulują, że Abdul Karim miał ogromny wpływ na politykę zagraniczną kraju i przyczynił się do złagodzenia silnego i bezkompromisowego charakteru królowej Wiktorii.

20 września 2017