Polecamy – Promocja książki Alicji Podgrodzkiej

19 listopada 2018- 10:00

2 grudnia 2018 roku o godz. 15:00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein odbędzie się promocja książki "Jeżyk zwany Pajacykiem" i spotkanie z autorką Alicją Podgrodzką.

„Jeżyk zwany Pajacykiem” to terapeutyczna książka dla dzieci, która zdobyła I miejsce w konkursie „Książka Przyjazna Dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Oswaja ona problem pobytu dziecka w szpitalu oraz traumę bycia porzuconym. Jej treść jest dostosowana dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, jednak ilustracje są odpowiednie już dla dwulatka. Rodzic, czytając ją dziecku, również się nie znudzi, bo książka wywołuje refleksje nad życiem.

Książka opowiada o marzeniach i ich spełnianiu, o bólu rozstania, o tęsknocie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi, o miłości, o przywiązaniu do pamiątek, o akceptacji i o wielu innych uczuciach, które towarzyszą ludziom.

Ta książka przypomina baśnie Andersena, jest jak kolorowe pudełka – dzieci oglądają je z zewnątrz, dorośli zaglądają do wnętrza. Pod względem prowadzonej opowieści i omówionych wartości, porównać ją można do "Szarego domku” Katarzyny Szestak i do "Kuby i Buby w szpitalu" Grzegorza Kasdepke.

19 listopada 2018