Plenerowy spektakl Teatru po Pracy

2 lipca 2018- 10:00

„Alejchem Szalom” to spektakl plenerowy Teatru po Pracy działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu we współpracy ze Stowarzyszeniem bonum ART. Przedstawienie, którego autorem scenariusza i reżyserem jest Agnieszka Raj-Kubat, zostanie zaprezentowane w piątek 6 lipca o godzinie 21:00 w samym sercu miasta, na lublinieckim Rynku.

W teatralny sposób przedstawione zostaną losy przeciętnej rodziny żydowskiej z uwzględnieniem sylwetki patronki naszego miasta – Edyty Stein. W spektaklu nie zabraknie pięknego śpiewu na żywo, cudownej żydowskiej muzyki i wzruszającejgry aktorskiej.

W przedsięwzięciu bierze udział około czterdziestu osób, w tym aktorzy Teatru po Pracyi Stowarzyszenia bonum ART oraz młodzież z sekcji teatralnej Miejskiego Domu Kultury,dzieci, a także wokaliści i muzycy.

Do projektu został zaproszony także zawodowy aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu,Grzegorz Kwas, który wystąpił między innymi w filmie „Lista Schindlera” StevenaSpielberga, a który w lublinieckim spektaklu wciela się w jedną z ról i jest jednocześnie asystentem reżysera.

2 lipca 2018