Pierwsza gwiazdka

Scenariusz: Carlos Kotkin
Obsada: Steven Yeun, Keegan-Michael Key, Aidy Bryant, Gina Rodriguez
Premiera w Polsce: 1 grudnia 2017

Coraz bliżej Święta, tradycyjnie więc w kinach coraz więcej świątecznych filmów. Większość z nich to familijne produkcje ze śnieżnymi zaspami i bogato ustrojonymi choinkami w tle. Chociaż w "Pierwszej gwiazdce" nie znajdziecie podobnych "gwiazdkowych" atrybutów, animacja studia Sony skutecznie wprowadzi Was i Wasze dzieciaki w bożonarodzeniowy klimat. To w końcu historia narodzin Chrystusa… opowiedziana z perspektywy zwierząt.

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia.
Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

13 grudnia 2017