Odlotowy nielot

Gatunek: Animacja
Produkcja: Belgia, Islandia
Premiera w Polsce: 15 czerwca 2018

Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Franek. Rezolutny ptak szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. Wkrótce poznaje Julkę, swoją rówieśniczkę, do której jego ptasie serce bije najszybciej jak tylko potrafi. Nadchodzą jednak kłopoty! W trakcie jednej z lekcji fruwania Franek zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Po wielu dniach poszukiwań, jego rodzina, pogodzona ze stratą, migruje do ciepłych krajów. W sercu ukochanej Julki wciąż jednak tli się nadzieja. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Gwidon – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. Ich tropem podąża jednak niebezpieczny sokół – Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną?

14 czerwca 2018