• To wydarzenie minęło.

27 marca- 00:00

2D lektor

miejsce: Kino Karolinka

bilety: 16 zł, ulgowy 14 zł, poranek 12 zł – od 12 lat. Zakup na www.bilety.mdk.lubliniec.pl lub w kasie od godz. 15:00

NAJŚWIĘTSZE SERCE

Gatunek: Dokument / Religijny
Reżyseria: Andrés Garrigó Antonio Cuadri
Scenariusz: Andrés Garrigó Antonio Cuadri
Produkcja: Hiszpania
Dystrybucja: Rafael Film
Premiera: 28 lutego 2020

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.
Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.
To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym.

KUP BILET

piątek 27.03.2020 r., godzina: 10.00