Musical „Klementyna” – kolejna premiera w MDK – fotorelacja

19 maja 2017- 10:00

Młodość, energia, śpiew, taniec i muzyka zagościły w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu dzięki występowi zdolnej młodzieży. W dniu 17 maja o godz. 18:00 odbyła się premiera musicalu „Klementyna”. W dniach 18 i 19 maja odbyły się 4 kolejne spektakle, na które przybyła młodzież z całego powiatu. Spektakl zobaczyło 1300 osób.

„Klementyna” to kolejna odsłona „Święta Młodej Sztuki” w naszym domu kultury. Takie przedstawienia mogą być realizowane jedynie wtedy, gdy współpracują ze sobą ludzie pełni pasji, pomysłów i zaangażowania. Takich właśnie instruktorów i pracowników ma nasz MDK.

Scenariusz jaki napisała Agnieszka Raj-Kubat to o opowieść o współczesnym świecie pełnym elektronicznych gadżetów. Opowieść, która ma wymiar dydaktyczny, pedagogiczny, w której pojawia się prawdziwy policjant! Pełna nowatorskich elementów reżyseria Agnieszki Raj-Kubat sprawiła, że ta nie do końca radosna opowieść będzie zapewne przedmiotem wielu rozmów na temat tego, co jest w życiu najważniejsze.

Wielkie gratulacje należą się wszystkim młodym artystom, a szczególnie tytułowej „Klementynie”, w którą wcieliła się Wiktoria Glinka. Tancerzy do spektaklu przygotowali: Katarzyna i Marcin Koszczyk oraz Damian Knop. Wokaliści ćwiczyli pod okiem Katarzyny Suchary, Karoliny Wieczorek i Mariana Chroboka. Aktorów przygotowała pani reżyser Agnieszka Raj-Kubat.
Innowacyjnym elementem przedstawienia był teatr cieni. W postacie mamy, taty i Klementyny wcielili aktorzy Teatru po pracy: Martyna Młynarska-Modlińska, Bogusława Węgrzyn i Czesława Włuka. Muzyka na żywo w wykonaniu bandu w składzie:  Korneliusz Wiatr, Roman Odoj, Dariusz Gola i Arkadiusz Suchara.

Na premierze obecni byli Pan Edward Maniura Burmistrz Miasta Lublińca, Pani Anna Jonczyk-Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca oraz Pan Gabriel Podbioł Przewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu

Jeszcze raz gratulacje dla młodych artystów i podziękowania dla ich rodziców. Dziękujemy również Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu za współpracę przy realizacji tego projektu, który niewątpliwie miał charakter profilaktyczny.

19 maja 2017