Mamma Mia: Here We Go Again!

6 sierpnia 2018- 10:00

Mamma Mia: Here We Go Again!
Gatunek: komedia, musical
Reżyseria: Ol Parker
Scenariusz: Ol Parker
Obsada: Lily James, Amanda Seyfried, Meryl Streep, Alexa Davies, Julie Walters, Jessica Keenan Wynn
Produkcja: USA
Premiera w Polsce: 27 lipca 2018

Przygotujcie się, by znowu tańczyć, śpiewać, śmiać się i kochać! 10 lat po premierze komedii „Mamma Mia!”, która przyciągnęła do kin miliony widzów i zarobiła ponad 600 milionów dolarów, zapraszamy ponownie na magiczną grecką wyspę Kalokairi w zupełnie nowej odsłonie filmowego hitu opartego na bestsellerowym musicalu z piosenkami ABBY.

Na ekranie zobaczymy wszystkie gwiazdy pierwszej części, a także zupełnie nowych aktorów, by wymienić choćby Lily James, Andy’ego Garcię i laureatkę Oscara® – Cher. Do swoich ról powracają laureatka Oscara® Meryl Streep (Donna), Julie Walters (Rosie), Christina Baranski (Tanya), Amanda Seyfried (Sophie), Dominic Cooper (Sky), a także laureat Oscara® Colin Firth (Harry), Pierce Brosnan (Sam) i Stellan Skarsgård (Bill). A ponieważ akcja filmu cofa się w czasie, poznajemy naszych bohaterów za młodu. W ich postacie wcielają się: Lily James (Donna), Alexa Davis (Tanya), Jessica Keenan Wynn (Rosie). W roli młodego Sama zobaczymy Jeremy’ego Irvine’a, w postać młodego Billa wciela się Josh Dylan, a młodego Harry’ego portretuje Hugh Skinner.

W 1979 roku, uduchowiona i odważna młoda Donna Sheridan (James), młoda Tanya (Wynn) i Rosie (Davies) – znane także jako Donna i Dynamitki – kończą studia na Oxfordzie. Donna wie jedno – chce teraz zanurzyć się w życiu, poznać jego smak, zjechać Europę wzdłuż i wszerz. Jej przeznaczenie wypełni się na greckiej wyspie Kalokairi.

Podczas podróży poznaje trzech młodych przystojniaków – Harry’ego (Skinner), którego poznaje w Paryżu, Billa (Dylan), który na swym jachcie pomaga Donnie dostać się na wyspę, oraz Sama (Irvine), w którym się zakochuje.

Jej szczęście jest tak wielkie, że wprost namacalne, och, i zaraźliwe. Donna postanawia zostać na wyspie i tu stworzyć swój raj na Ziemi. Szybko dostaje pracę, śpiewając w jednej z tawern, i zajmuje opuszczony, nadgryziony zębem czasu dom, w którym zniszczone jest wszystko, łącznie ze schodami – ale schody zaczynają się, gdy Donna odkrywa, że Sam jest zaręczony. Złamane serce dziewczyny próbują uleczyć niezawodne przyjaciółki – Tanya i Rosie. Tyle że Donna dochodzi do siebie bardzo szybko i postanawia odnaleźć na Kalokairi szczęście sama. Wkrótce jednak orientuje się, że spodziewa się dziecka.

6 sierpnia 2018