Luis i obcy

Gatunek: animacja, familijny
Reżyseria: Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein
Scenariusz:  Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein
Obsada w polskiej wersji językowej: Paweł Domagała, Małgorzata Kożuchowska, Jarosław Boberek, Klaudiusz Kaufmann
Premiera w Polsce: 6 kwietnia 2018

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w… kosmosie, a najlepsze na smutki są zielone ufoludki. Oto motto najnowszej komedii familijnej producentów hitów „Renifer Nicko ratuje Święta” i „Ups! Arka odpłynęła” oraz autorów nagrodzonej Oscarem animacji „Równowaga”. „Luis i obcy” to historia przyjaźni chłopca i trójki przezabawnych kosmitów, który na Ziemię przybyli i kompletnie się… pogubili. Porcja wyśmienitej, intergalaktycznej zabawy dla całej rodziny. Film, po którym ze śmiechu po prostu odlecicie w kosmos!

12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

19 marca 2018