Koncert lidera zespołu Dżem – Macieja Balcara

22 stycznia 2017- 10:00

23 lutego 2017 roku o godz. 18:00 Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert Macieja Balcara promujący nową płytę „Znaki”.

Miejsce: sala widowiskowa MDK.

Bilety: 40,00 zł

Zakup biletów w kasie MDK codziennie od godz. 15:00 lub przez internet na stronie www.mdk.lubliniec.pl w zakładce KUP BILET.

Maciej Balcar jest autorem tekstów, muzykiem, kompozytorem, aktorem teatralnym oraz filmowym. Człowiek renesansu. Śląskiej, i nie tylko, publiczności dobrze znany z roli Jezusa w musicalu „Jesus Christ Superstar” wystawianym przez Chorzowski Teatr Rozrywki.

W filmie „Skazany na Bluesa” dał się poznać szerszej rzeszy odbiorców jako aktor, wcielając się w postać Indianera, czyli alter ego głównego bohatera. Ekranizacja życia osławionego Ryśka Riedla okazał się najpopularniejszą produkcją polską roku 2005.

Od 2000 roku wokalista zespołu Dżem. Współpracował także z zespołem Harlem, której owocem była płyta „Amulet”. Natomiast na pierwszej solowej płycie artysty „Czarno” wystąpili gościnnie m.in. bracia Golec i Mateusz Pospieszalski.
Pod koniec 2014 roku nawiązał współpracę z Magdaleną oraz Mariuszem Konieczny, dzięki czemu powstał krążek „Ruletka”. Na początku roku 2017 ukaże się kolejny album, który jest owocem tej współpracy, pt. „ZNAKI”. Płyta jest swoistą rewią dźwięków i brzmień.

W październiku 2016 roku pojawił się pierwszy singiel "O maku" promujący płytę, w którym został wykorzystany wiersz Czesława Miłosza, a teledysk do niego powstał przy użyciu nowinek technicznych, dzięki czemu można zanurzyć się w bajkowym świecie i to dosłownie, bo klip został nagrany w technice 360 stopni. Drugim utworem zwiastującym premierę płyty jest singiel "Pokochaj", do którego muzykę skomponował Maciej, a tekst wyszedł spod pióra Michała Zabłockiego.
Koncerty Maćka to bogactwo doznań, ograniczenia muzyków nie istnieją, a głos Maćka brzmi jak dzwon. W trakcie występów panuje fantastyczny, pogodny klimat, a widownia zostaje wciągnięta w interakcję z artystami. Poetyckie klimaty, dynamiczne, przebojowe wersje. Znajdziemy tu wykonania wybitne, a cała akustyczno – koncertowa otoczka sprzyja naturalnemu odbiorowi płynących z tej muzyki emocji.
Podczas trasy promującej nowy album artysta odwiedzi Lubliniec.
Zapraszamy serdecznie na koncert!

22 stycznia 2017