„Kolor nutką jest w malowaniu” – wystawa malarstwa Jadwigi Hajdo w MDK

25 września 2018- 10:00

Burmistrz Miasta Lublińca i Miejski Dom Kultury w Lublińcu zapraszają na wystawę malarstwa Jadwigi Hajdo pt. „Kolor nutką jest w malowaniu”. Prace artystki będzie można oglądać w dniach 5-31.10.2018 roku w holu MDK.

Pani Jadwiga Hajdo z wykształcenia jest nauczycielką i to właśnie praca z dziećmi rozpoczęła jej przygodę z malarstwem, która z czasem przerodziła się w wielką pasję. Od kilku lat fascynuje ją abstrakcja. Obserwując uważnie przyrodę dostrzegła, że niektóre zjawiska powodują efekty, które są bliskie temu co zawsze w niej tkwiło: „Moim małym sprzymierzeńcem stała się kropka…mały piksel, a farby akrylowe moimi ulubionymi”. Po raz pierwszy swoje kropkowane abstrakcje pokazała publicznie na indywidualnej wystawie w MCK w Skierniewicach w 2011 roku.

25.10.2018 roku o godz. 17:00 w Galerii pod Glinianym Aniołem odbędzie się spotkanie z Panią Jadwigą Hajdo.
Autorka prac poprowadzi bezpłatne warsztaty z malarstwa, na które osobiście zachęca: „To przyroda właśnie pokazała mi kropkę, małą kroplę rosy…brylancik deszczu…piksel szronu. Pokażę to na warsztatach…zapraszam”.

Zapisy na warsztaty z malarstwa proszę dokonywać osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem lub telefonicznie pod numerem tel. 34 351 06 88 w godz. 15.00-21.00.

25 września 2018